Ogród

zeff
Posty: 265
Rejestracja: śr lis 04, 2020 1:23 pm

Ogród

Post autor: zeff »

Moim zdaniem każdy chce mieć piękny ogród ale trzeba też umiejętnie o niego dbać. Łatwe to nie jest ale jak się trochę poczyta i dobrze dobierze rośliny to można stworzyć coś wspaniałego. Ja chce zamówić do mojego ogrodu podkarpackiesady/pl/pl/c/Nasiona-kwiatow/124 , mam nadzieje że ładnie bedzie rosło.

wuja
Posty: 548
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:35 am

Re: Ogród

Post autor: wuja »

Ja zawsze przed posadzeniem danej rośliny w swoim ogrodzie, sprawdzam jakie są jej warunki pielęgnacyjne itd. To znacząco ułatwia mi stronę. Ostatnio trafiłam na zasadz/pl/pielegnacja-zamiokulkasa-zamiolistnego-kwitnienie-choroby-uprawa/ i myślę, że w przyszłym tygodniu uda mi się już zasadzić tę roślinkę.

Anka1997
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 03, 2021 9:46 am

Re: Ogród

Post autor: Anka1997 »

Szczerze mówiąc bardzo podoba mi się kamienny dywan, dlatego też zdecydowaliśmy się by wykorzystać go u nas na tarasie. Wiele informacji na ten temat zyskaliśmy w mgprojekt/com/pl/blog/kamienny-dywan/ . Dowiedzieliśmy się w jaki sposób go wykonać, a także jakie czekają nas koszty

Baku
Posty: 29
Rejestracja: pt kwie 10, 2020 1:42 pm

Re: Ogród

Post autor: Baku »

Może to i fajny pomysł, ale źle się chodzi po takim dywanie, u mnie kamienie służą do oddzielania grządek i wyznaczania roślinom ich pola rozwijania się. W ten sposób wiadomo gdzie jest ścieżka a gdzie grządki czy rabaty. Co roku staram się wprowadzać jakieś zmiany. Na kolejny rok szykuję nową grządkę pod płotem dla bobu Hangdown Biały. Bób wymaga żyznej ziemi, więc już na jesieni przygotowałam przetrawiony kompostownik.Nasiona pochodzą ze sprawdzonego sklepu Legutko esklep.legutko/com/pl/bob-/1020-bob-hangdown-bialy--5903837402007.html

AdamMannam
Posty: 40
Rejestracja: pn paź 12, 2020 10:07 am

Re: Ogród

Post autor: AdamMannam »

Jeśli chodzi o taras to ja skorzystałam z usług bit.ly/nowoczesne_systemy_tarasowe, doradzają przy wyborze tarasów, montują tarasy i kompleksowo wyposażają przestrzeń. Znajdziecie na ich stronie wiele rodzajów desek i płyt tarasowych.

kwiatek
Posty: 180
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 12:33 pm

Re: Ogród

Post autor: kwiatek »

Polecam też serdecznie odwiedzić stronę Ogrodolandii. Znajdziecie ją pod tym adresem: ogrodolandia.i-wroclaw/pl/ . Firma Ogrodolandia specjalizuje się w architekturze ogrodowej.

julek65
Posty: 769
Rejestracja: czw mar 11, 2021 1:37 pm

Re: Ogród

Post autor: julek65 »

No a jaki mam parasol do mojego ogrodu zamówić? Macie jakieś fajne oferty na niego? Bo sama szukam, tutaj gardenspace/pl/duzy-parasol-ogrodowy widziałam że mają je ładne stylowe i nowoczesne. Coś takiego właśnie bym potrzebowała do siebie.

wexian
Posty: 265
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 4:25 pm

Re: Ogród

Post autor: wexian »

A skąd z reguły kupujecie roślinność do ogrodu? Macie jakieś sprawdzone namiary? Ja myślę, że będę internetowo zamawiać z florexpol.eu/322-rosliny-pnace z tego względu, że jest szeroki wybór, a do tego ceny są naprawdę atrakcyjne. Kupowaliście kiedyś kwiaty przez internet?

kasiunia
Posty: 425
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:26 pm

Re: Ogród

Post autor: kasiunia »

W ogrodzie miło spędzamy weekendy ale i czas po ciężkiej pracy. By przyjemnie nam się odpoczywało trzeba o ogród po prostu dbać. Trzeba w ogród włożyć dużo swojej pracy ale i użyć odpowiednich preparatów, które ochronią elementy architektury ogrodowej - typu pergole, altany czy meble ogrodowe. Do takich właśnie zadań najlepsze jakie ostatnio mąż znalazł jest Rekol - rekol/pl/ . Okazało się ,że firma dysponuje także preparatami do renowacji kamienia - to też będziemy w najbliższym czasie używać.

wuja
Posty: 548
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:35 am

Re: Ogród

Post autor: wuja »

Wiedzieliście o tym, że iglaki również należy nawozić? Ja dopiero niedawno zainteresowałem się tym tematem, a wszystko za sprawą tego artykułu: lovethegarden/com/pl-pl/artykul/nawozenie-iglakow Mam nadzieję, ze na przyszłą wiosnę, mój ogród będzie się prezentował znacznie lepiej, niż teraz.

ODPOWIEDZ